İçeriğe geç

Davlumbaz Temizliği Nasıl Yapılır ?

Davlumbaz Temizliği Nasıl Yapılmalı

Sizlerin de davlumbaz temizliği nasıl yapılmalı dediğinizi duyar gibiyim.. Mutfakta en çok kullandığımız sayılı ürünlerden biride davlumbaz ve aspiratördür. Bu ürünler içerisinde bulunan filtreler sayesinde yapmış olduğunuz yemekten çıkan kokuyu, buharı içine hapseder. Sizlerinde tahmin edeceği üzere bu filtreler bakım yapılmadığı taktirde kısa sürede dolar ve tam performans vermez. Bundan dolayı sizlere bu yazımızda davlumbaz ve aspiratörü nasıl temizleyeceğinizi, içerisinde bulunan filtreyi nasıl çıkartacağınızı anlatacağız. Merak ettiğiniz bütün soruların yanıtları bu yazımızda…

Davlumbaz temizliği için gerekli malzemeler nelerdir ?

Davlumbaz temizliğine başlamadan önce hangi malzemeleri kullanmanız gerektiğini araştırarak doğru seçim yapmalısınız. Çünkü yanlış bir malzeme kullanmanız halinde aspiratör yada davlumbazınızın yüzeyinde hasarlar meydana getirebilir. Bizlerde sizlere yardımcı olmak için bu yazımızda temizlik malzemelerinden bahsedeceğiz. Davlumbaz temizliği için genellikle bulaşık deterjanı, bulaşık süngeri (tel olmayan) ve mikro fiber temizlik bezi tercih edilmektedir. Bu yazımızı okuyarak hangi malzemeleri kullanacağınızı seçebilirsiniz..

Temizlik sırasında davlumbaz veya aspiratör yüzeyine zarar vermemelisiniz.

Evinizde kullandığınız ürün inox davlumbaz yada aspiratör ise ‘İnox Temizleyici’ dışında başka hiç bir temizlik ürünü kullanmayınız. İnox temizleyiciyi ürününüze sıktıktan sonra 1 dakika kadar bekleyiniz. Daha sonra mikro fiber temizlik bezi ile güzelce temizleyiniz. Bu tavsiyelerimize uymamanız halinde davlumbaz yüzeyinde istenmeyen görüntüler meydana gelebilir. Kararsız kalmanız durumunda bizlere 02322446577 veya 05074043828 numaralı hatlardan ulaşarak firmamızdan teknik destek alabilirsiniz.

Temizlik malzemelerimizi seçtiğimize göre temizliğe başlayabiliriz..

Davlumbaz temizliği için temizlik ürünlerini hazırladıktan sonra temizliğe öncelikle filtrelerden başlamalısınız. Genel olarak çoğu davlumbazda metal filtre kullanılmaktadır. Bu filtreyi çıkarmak için üzerinde bulunan tırnağa basarak kendinize çekmeniz yeterlidir. Bazı davlumbazlarda ise karbon filtre bulunmaktadır. Maalesef karbon filtrenin temizliği yapılmıyor, ürününüzün güçten düştüğünü hissettiğiniz zaman karbon filtrenin değişmesi gerekiyor. Karbon filtrenin değişimi ve detaylı bilgi için 02322446577 veya 05074043828 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz..

Davlumbaz temizliği nasıl yapılır ?
Filtreyi bu şekilde çıkaracaksınız..

Davlumbazınızın filtresini doğal yöntemler ile temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Peki bu doğal yöntemler nelerdir ? Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Çoğu zaman temizlik yaparken kullandığınız malzemelerden olan sıcak su, beyaz sirke ve karbonatı filtre temizliğinde kullanabilirsiniz. Sıcak suyunuz bulunduğu leğen içerisine yarım çay bardağı beyaz sirke ve yarım kaşık karbonatı koyabilirsiniz. Daha sonra filtreyi leğen içerisine koyarak temizlenmesini bekleyin. Yaklaşık olarak 10 dakika bekledikten sonra filtreniz temizlenmiş olacaktır.

İzmir Fırın Servisi

İzmir Yeşilyurt ilçesinde faaliyet gösteren firmamız İzmir merkez bölgesine Fırın arıza, bakım ve montaj servis hizmetini uygun fiyat ile vermektedir.

İzmir Ocak Servisi

İzmir ocak tamir bakım ve doğalgazdan dönüşüm servisi olarak tüm İzmir merkez ve Urla ilçesine servis hizmeti vermekteyiz, siz kıymetli müşterilerimizin memnuniyeti bizler için önemli…

İzmir Davlumbaz Servisi

İzmir Merkez Teknik Servis merkez ilçelere ve çevre ilçelere davlumbaz arıza bakım ve onarım hizmeti vermektedir. İzmir davlumbaz teknik servisi olarak turbo fırınlarınızda oluşan arızalar için bir telefon kadar uzaklıktayız…

Phone icon
Servisi ARA
Yetkili Servis
WhatsApp icon
WhatsApp