İçeriğe geç

Aspiratör Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Sizlerinde aspiratör temizliği nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Aspiratörün kullanım amacı, mutfakta yemek yaparken evin kokmamasını sağlamaktır. Sıklıkla yapılan kızartma tarzı yağın kullanıldığı yemekler aspiratörlerde kir ve yağ birikmesine sebep olur. Özellikle kızartma sonrası aspiratörlerde oluşan yağlar, yemek sonrası hemen silinerek temizlenmezse inatçı lekelere dönüşebilir. Aspiratörler temizlemek için kullanacağınız birkaç yöntem bulunuyor. Peki aspiratör nasıl temizlenir, Aspiratör filtresi nasıl temizlenir? Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

ASPİRATÖRÜ NASIL TEMİZLEMELİYİM

Aspiratör temizliğine başlamadan önce aspiratörün fişini çektiğinizden ve elektrik gelmediğinden emin olun. Kendi güvenliğinizi her zaman ön planda tutun. Daha sonra aspiratörde takılı olan filtreyi tırnaklara basarak çıkartın. Temizliğe hazırız, şimdi sizlere aspiratörü temizlemek için üç yöntemden bahsedeceğim;

1. YÖNTEM

Gündelik temizliklerimizde de çok sık kullandığımız beyaz sirke ile aspiratörü temizleyeceğiz. Leğen tarzı (filtrenin girebileceği) bir kap ayarlayın. Ve ocağınızda kapa koymak için sıcak suyu kaynatın. Sıcak su kaynadıktan sonra kabın içerisinde sirke ile suyu karıştırın. İçerisine az miktar karbonat dökün. Filtreyi kap içerisinde bekleterek temizleyebilirsiniz. Lekeleri çıkarmak için diş fırçası kullanabilirsiniz..

Sizlerinde aspiratör temizliği nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim.
Aspiratör nasıl temizlenir ?

2. YÖNTEM

Ocakta su kaynatın, kaynattığınız suyu aspiratörün filtresinin gireceği bir kaba boşaltın. Sıcak su içerisine 1 bardak soda döktükten sonra filtreyi kabın içerisinde bekletin. Yaklaşık olarak 5 dakika bekledikten sonra kirlerin kolayca temizlendiğini göreceksiniz.

3. YÖNTEM

Temizleme işlemi için son yöntemimiz ‘Yağ Çözücü Sprey’.. Aspiratör temizliği yapmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şuan doğru sayfadasınız. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri ve en son olarak bu yöntemi kullanarak kolayca aspiratörünüzü temizleyebilirsiniz. Aspiratörlerde biriken inatçı yağ lekelerini çıkarmak için marketlerde satılan kaliteli yağ çözücü spreylerden satın alın. Satın aldığınız yağ çözücüyü direk aspiratör fitresini çıkararak her tarafına sıkın. Daha sonra 10 dakika kadar bekletin. O arada aspiratör ve çevresine de sıkıp varsa yağ lekeleri kazıyın ve temiz bir bezle silin. Bez olarak mikro fiber bez kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca gitmeyen inatçı lekelerin olduğu yere biraz cif koyarak sünger yardımıyla ovabilirsiniz. Eğer ki sizler bu yorucu süreç ile uğraşmak istemiyorsanız uygun fiyatlı bakım hizmetimizden yararlanmak için firmamıza 02322446577 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Sizlerinde aspiratör temizliği nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Aspiratörün kullanım amacı, mutfakta yemek yaparken evin kokmamasını sağlamaktır.
Aspiratör Bakımı

İzmir Fırın Servisi

İzmir Yeşilyurt ilçesinde faaliyet gösteren firmamız İzmir merkez bölgesine Fırın arıza, bakım ve montaj servis hizmetini uygun fiyat ile vermektedir.

İzmir Ocak Servisi

İzmir ocak tamir bakım ve doğalgazdan dönüşüm servisi olarak tüm İzmir merkez ve Urla ilçesine servis hizmeti vermekteyiz, siz kıymetli müşterilerimizin memnuniyeti bizler için önemli…

İzmir Davlumbaz Servisi

İzmir Merkez Teknik Servis merkez ilçelere ve çevre ilçelere davlumbaz arıza bakım ve onarım hizmeti vermektedir. İzmir davlumbaz teknik servisi olarak turbo fırınlarınızda oluşan arızalar için bir telefon kadar uzaklıktayız…

SERVİSİ ARA